Galeria
Galeria
Kącik czytelniczy
Galeria
Archiwa
BIP

Grupa I

Jesteśmy grupą 3 latków, nazywamy się ,,Misie’’, jest nas 25. Kiedy po raz pierwszy przyszliśmy do przedszkola to nie wszyscy byli odważni, jedni płakali za mamą a inni się bawili. Teraz jesteśmy już super Misiami.

Nasze Panie uczą nas piosenek, tańców, wierszyków. Dzięki nim poznajemy bajki i nowe informacje o otaczającym świecie. Chętnie rysujemy, wyklejamy i lepimy. Mamy w naszej sali dużo różnych zabawek. Panie wymyślają nam różne zabawy i zajęcia przez co stajemy się bardzo kreatywni. Uczymy się także czytać metodą globalną.

Nauczyciele w grupie I:

mgr Małgorzata Chodorowska

mgr Ewa Świtek

Grupa II

Przedszkolaki z grupy II są pogodne, otwarte, bardzo ruchliwe i żywiołowe. Z chęcią podejmują nowe wyzwania. Interesują się przyrodą i zwierzętami. Lubią zabawy ruchowe i muzyczne, chętnie wykonują prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia dzieciom uczenie się nowych piosenek i rymowanek. Podczas zabaw swobodnych w grupie II dominują gry i zabawy konstrukcyjne np. budowanie z klocków, tematyczne np. zabawa w rodzinę oraz manipulacyjne. W grupie jest wiele dzieci przejawiających talenty manualne i plastyczne. Przedszkolaki starają się przestrzegać zasad zgodnego współżycia w grupie, są koleżeńskie i samodzielne. Chętnie uczestniczą w zajęciach rytmiki, języka angielskiego i religii.

Nauczyciele w grupie II:

mgr Marzena Churba

mgr Ewa Świtek

Grupa III

Rano budzę się, jaki piękny to czas
słońce wstało już, a więc pora wstać.
Szybko myję się, jem śniadanie i już
gotów jestem , bo chcę już iść, chcę już iść.

Ref.: Do przedszkola, do przedszkola,
jak cudownie tutaj co dzień mija czas.
Do przedszkola, do przedszkola,
o tym już od rana marzy każdy z nas.

Słowami tej piosenki rozpoczynamy każdy dzień . Nasza grupa to 25 dzieci. Bardzo lubimy spędzać razem czas na wspólnych zabawach, śpiewaniu piosenek oraz rysowaniu. O każdej porze roku lubimy przebywać na świeżym powietrzu, nasze panie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, gdy my wesoło się bawimy. Chętnie bierzemy udział w licznych konkursach i przedstawieniach. Jesteśmy grupą roztańczoną i rozśpiewaną. Lubimy książki, które nam są czytane. W przedszkolu czujemy się jak jedna wielka przedszkolna rodzinka.

Nauczyciele w grupie III:

mgr Marzena Śpiewak

mgr Ewa Rak

Grupa IV

Nauczyciele w grupie IV:

mgr Anna Samoń

mgr Ewa Rak

Grupa V

Grupa V liczy 25 dzieci. Dzieci z tej grupy to starszaki, które już trzeci rok chodzą do naszego przedszkola. Grupa jest bardzo radosna i chętna do wspólnej zabawy. Z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w przedszkolu. Dzieci lubią tańczyć, śpiewać i bawić się. Każdego dnia poszerzają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.Uwielbiają zabawy darami  Froebla, oraz zabawy ruchowe ze śpiewem oraz zabawy w kodowanie.W przedszkolu nie mają czasu na nudę.

,,Z uśmiechem na twarzy,

Biegnę do przedszkola ,

żeby się pobawić!

Siadam przy stoliku,

Razem z kolegami,

Pilnie się uczymy ,

z naszymi Paniami.

Gdy czas na zabawę,

chętnie się bawimy.

I powiem Wam w sekrecie,

że moje przedszkole,

jest najlepsze na świecie!

Nauczyciele w grupie V:

mgr Bożena Ziółkowska

mgr Dorota Libera

Grupa VI

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola uśmiechnięte dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tu miejsce przy swoim stoliku.
Z naszymi Paniami, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że tu się czujemy, jak u siebie w domu!

Nasza grupa to zerówka, nazywamy się „Supersmyki”, tak jak nasi przyjaciele z książki: Olo, Pola, Mela i Fifi. To już nasz ostatni rok w przedszkolu, dlatego jesteśmy gotowi do zdobycia jak największej wiedzy przed rozpoczęciem przygody w szkole.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie i nauce. Podczas zajęć staramy się uważnie słuchać, aby odkryć wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się pisać i liczyć, uwielbiamy tańczyć i śpiewać. Dziewczynki lubią  prace plastyczne- malowanie, wycinanie, lubią się bawić w kąciku kuchennym, zaś chłopcy to konstruktorzy, tworzą piękne budowle z klocków lego.

Każdy dzień w przedszkolu jest pełen ciekawych przygód i niezapomnianych zabaw.

Nauczyciele w grupie VI:

mgr Bogumiła Tokarzewska

mgr Patrycja Bujko