Galeria
Galeria
Kącik czytelniczy
Galeria
Archiwa
BIP

Serdecznie witamy na stronie Przedszkola nr 32 w Lublinie.

Informacje zawarte na stronie przedszkola przybliżą Państwu jego działalność.

Przedszkole nr 32 w Lublinie mieści się na parterze bloku mieszkalnego. Posiada bezpośrednie wyjście na duży, osiedlowy plac zabaw, który jest najnowocześniejszym placem w okolicy. Dysponuje 143 miejscami dla dzieci w 6 oddziałach. Dzieci przebywają w jasnych, przestronnych i dobrze wyposażonych salach. W jednej z nich znajduje się tablica interaktywna, która jest cennym i nowatorskim narzędziem wspomagającym naszą pracę. Posiłki dla dzieci przygotowywane są w przedszkolnej kuchni.

Specyfiką naszego przedszkola jest:

 • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych dziedzinach aktywności (ruchowej, słownej, muzycznej, plastycznej, teatralnej),
 • współpraca ze środowiskiem lokalnym w celu promowania osiągnięć i twórczości dzieci.

Wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, zapewnienie im lepszych szans edukacyjnych i kształtowanie u nich odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego przedszkola.

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice

od pierwszego września Wasze dziecko zostanie naszym przedszkolakiem. W związku z tym pragniemy przekazać Państwu kilka istotnych informacji dotyczących przygotowania dziecka do przekroczenia progu przedszkolnego.

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuacją epidemiczną, a przede wszystkim troszcząc się o bezpieczeństwo nas wszystkich, ustalono następujące zasady funkcjonowania przedszkola.

 1. Przedszkole jest czynne od godziny 6.30 do 17.00.
 2. Dzieci prosimy przyprowadzać do godziny 8.00. O spóźnieniach prosimy informować bezpośrednio nauczyciela lub telefonicznie.
 3. Rodzic/opiekun przyprowadzając dziecko zobowiązany jest do zarejestrowania jego wejścia do przedszkola, a odbierając dziecko do zarejestrowania jego wyjścia z placówki poprzez wpisanie indywidualnego kodu dziecka na tablecie lub używając aplikacji w telefonie.
 4. Do przedszkola można przyprowadzić wyłącznie dziecko zdrowe – bez jakichkolwiek objawów chorobowych.
 5. Rodzic/opiekun dziecka w celu szybkiej komunikacji z przedszkolem (w sytuacjach nagłych, chorobowych) jest zobowiązany do podania aktualnych numerów kontaktowych.
 6.  Grupy przedszkolne korzystają z placu zabaw rotacyjnie. Plac zabaw jest dezynfekowany po każdej grupie przez wyznaczonego pracownika.
 7. Wszelkie ważne informacje przekazywane będą na bieżąco przez nauczycieli oddziału drogą elektroniczną bądź telefonicznie.

 

Drogi Rodzicu!

 1. Opowiadaj dziecku o przedszkolu – mów o pozytywnych stronach, opowiedz, o tym, że Ty też kiedyś chodziłaś/eś do przedszkola.
 2. Wyjaśnij dziecku, kto będzie dziecko przyprowadzał i kto odbierał.
 3. Zapewnij, że pozna kolegów i koleżanki i będzie mógł się z nimi bawić.
 4. Powiedz, że będzie słuchało bajek, muzyki, dowie się wielu ciekawych rzeczy.
 5. Wytłumacz dziecku, że po obiedzie będzie odpoczywało na leżaku – razem z dzieckiem wybierz piżamkę do odpoczynku. Pamiętaj o podpisaniu piżamki.
 6. Opowiedz o zabawach na placu przedszkolnym, przypomnij razem z dzieckiem zasady bezpiecznej zabawy.
 7. Może się zdarzyć, że dziecko nie zdąży do toalety lub zaleje się zupą – zapewnij bieliznę na przebranie, pokaż dziecku worek z ubrankami na zmianę w szatni.
 8. Samodzielność to bezpieczeństwo! Naucz dziecko samodzielności w toalecie, naucz podciągania bielizny, zakładania kapci i posługiwania się sztućcami (łyżką) – jeśli dziecko opanuje te umiejętności, poczuje się bezpiecznie i łatwiej zaadaptuje się w przedszkolu.
 9. Pamiętaj! Dobro dziecka i jego uśmiech są dla nas najważniejsze. Możesz spokojnie pracować. Zaufaj nam, i pozwól pokazać Twojemu dziecku piękno tego świata.
„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż.”
Janusz Korczak