Galeria
Galeria
Kącik czytelniczy
Galeria
Nowe wydarzenia
Archiwa
BIP

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice,

Od pierwszego września Wasze dziecko zostanie naszym przedszkolakiem. W związku z tym pragniemy przekazać Państwu kilka istotnych informacji dotyczących przygotowania dziecka do przekroczenia progu przedszkolnego.

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuacją epidemiczną, a przede wszystkim troszcząc się o bezpieczeństwo nas wszystkich, ustalono następujące zasady funkcjonowania przedszkola.

1. Przedszkole jest czynne od godziny 6.30 do 17.00

2. Dzieci prosimy przyprowadzać do godziny 8.00. O spóźnieniach prosimy informować bezpośrednio nauczyciela lub telefonicznie.

3. Przed wejściem do placówki rodzice/ opiekunowie prawni zobowiązani są przestrzegać środków ostrożności – osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk płynem dezynfekującym znajdującym się przed wejściem do przedszkola.

4. Rodzic/ opiekun prowadzający/ odbierający dziecko może wchodzić z dzieckiem wyłącznie do szatni (w małej szatni może przebywać 2 rodziców i dzieci, w dużej 4 rodziców i dzieci).

5. Rodzic/opiekun przyprowadzając dziecko zobowiązany jest do zarejestrowania jego wejścia do przedszkola, a odbierając dziecko do zarejestrowania jego wyjścia z placówki poprzez wpisanie indywidualnego kodu dziecka na tablecie lub używając aplikacji w telefonie.

6. Do przedszkola można przyprowadzić wyłącznie dziecko zdrowe – bez jakichkolwiek objawów chorobowych.

7.Rodzic/opiekun dziecka w celu szybkiej komunikacji z przedszkolem (w sytuacjach nagłych, chorobowych) jest zobowiązany do podania aktualnych numerów kontaktowych.

8. Grupy przedszkolne korzystają z placu zabaw rotacyjnie. Plac zabaw jest dezynfekowany po każdej grupie przez wyznaczonego pracownika.

9. Wszelkie ważne informacje przekazywane będą na bieżąco przez nauczycieli oddziału drogą elektroniczną bądź telefonicznie.

 

Drogi Rodzicu!

 1. Opowiadaj dziecku o przedszkolu – mów o pozytywnych stronach, opowiedz, o tym, że Ty też kiedyś chodziłaś/eś do przedszkola.

 2. Wyjaśnij dziecku, kto będzie dziecko przyprowadzał i kto odbierał.

 3. Zapewnij, że pozna kolegów i koleżanki i będzie mógł się z nimi bawić.

 4. Powiedz, że będzie słuchało bajek, muzyki, dowie się wielu ciekawych rzeczy.

 5. Wytłumacz dziecku, że po obiedzie będzie odpoczywało na leżaku – razem z dzieckiem wybierz piżamkę do odpoczynku. Pamiętaj o podpisaniu piżamki.

 6. Opowiedz o zabawach na placu przedszkolnym, przypomnij razem z dzieckiem zasady bezpiecznej zabawy.

 7. Może się zdarzyć, że dziecko nie zdąży do toalety lub zaleje się zupą – zapewnij bieliznę na przebranie, pokaż dziecku worek z ubrankami na zmianę w szatni.

 8. Samodzielność to bezpieczeństwo! Naucz dziecko samodzielności w toalecie, naucz podciągania bielizny, zakładania kapci i posługiwania się sztućcami (łyżką) – jeśli dziecko opanuje te umiejętności, poczuje się bezpiecznie i łatwiej zaadaptuje się w przedszkolu.

 9. Pamiętaj! Dobro dziecka i jego uśmiech są dla nas najważniejsze. Możesz spokojnie pracować. Zaufaj nam, i pozwól pokazać Twojemu dziecku piękno tego świata J

 

 

 

 

„Morze, góry, las i rzeka;
Wszystko to już na nas czeka.
Bo zaczęło się już lato
Jedźmy mamo, jedźmy tato.”

 

Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę oraz zaangażowanie w pracę zdalną.
Przedszkolakom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola we wrześniu.

Naszym Absolwentom życzymy wielu sukcesów w pierwszej klasie, a także pięknych przyjaźni na nowej, szkolnej drodze.

Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola

 

 

 

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Lublinie na ul. Pogodnej 54 w dniu 26.11 (czwartek) w godzinach 14.00-18.00 oferuje telefoniczne porady dla rodziców.

Nr telefonów:

(81) 745 85 52

609 074 434

Dostępni specjaliści:

psycholog- Agnieszka Kałuża

pedagog- Joanna Murat

logopeda- Katarzyna Jędrusiak

 

„Dziecko chce być dobre. „
Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak

Serdecznie witamy na stronie Przedszkola nr 32 w Lublinie.

Informacje zawarte na stronie przedszkola przybliżą Państwu jego działalność.

Przedszkole nr 32 w Lublinie mieści się na parterze bloku mieszkalnego. Posiada bezpośrednie wyjście na duży, osiedlowy plac zabaw, który jest najnowocześniejszym placem w okolicy. Dysponuje 143 miejscami dla dzieci w 6 oddziałach i 15 w punkcie przedszkolnym. Dzieci przebywają w jasnych, przestronnych i dobrze wyposażonych salach. W jednej z nich znajduje się tablica interaktywna, która jest cennym i nowatorskim narzędziem wspomagającym naszą pracę. Posiłki dla dzieci przygotowywane są w przedszkolnej kuchni.

Specyfiką naszego przedszkola jest:

 • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych dziedzinach aktywności (ruchowej, słownej, muzycznej, plastycznej, teatralnej),
 • współpraca ze środowiskiem lokalnym w celu promowania osiągnięć i twórczości dzieci.

Wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, zapewnienie im lepszych szans edukacyjnych i kształtowanie u nich odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego przedszkola.