Galeria
Galeria
Kącik czytelniczy
Galeria
Archiwa
BIP

Grupa I

Jesteśmy grupą 3 latków, nazywamy się ,,Misie’’, jest nas 25. Kiedy po raz pierwszy przyszliśmy do przedszkola to nie wszyscy byli odważni, jedni płakali za mamą a inni się bawili. Teraz jesteśmy już super Misiami.

Nasze Panie uczą nas piosenek, tańców, wierszyków. Dzięki nim poznajemy bajki i nowe informacje o otaczającym świecie. Chętnie rysujemy, wyklejamy i lepimy. Mamy w naszej sali dużo różnych zabawek. Panie wymyślają nam różne zabawy i zajęcia przez co stajemy się bardzo kreatywni. Uczymy się także czytać metodą globalną.

Nauczyciele w grupie I:

mgr Marzena Śpiewak

Kinga Stachniak

Grupa II

Grupa II to 4- latki, liczy 10 dziewczynek i 15 chłopców. Przedszkolaki są pogodne, otwarte, bardzo ruchliwe i żywiołowe. Z chęcią podejmują nowe wyzwania. Interesują się przyrodą i zwierzętami. Lubią zabawy ruchowe i muzyczne, chętnie wykonują prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia dzieciom uczenie się nowych piosenek i rymowanek. Podczas zabaw swobodnych w grupie II dominują gry i zabawy konstrukcyjne np. budowanie z klocków, tematyczne np. zabawa w rodzinę oraz manipulacyjne. W grupie jest wiele dzieci przejawiających talenty manualne i plastyczne. Przedszkolaki starają się przestrzegać zasad zgodnego współżycia w grupie, są koleżeńskie i samodzielne. Chętnie uczestniczą w zajęciach rytmiki, języka angielskiego i religii.

Nauczyciele w grupie II:

mgr Anna Samoń

Kinga Stachniak

Grupa III

Rano budzę się, jaki piękny to czas
słońce wstało już, a więc pora wstać.
Szybko myję się, jem śniadanie i już
gotów jestem , bo chcę już iść, chcę już iść.

Ref.: Do przedszkola, do przedszkola,
jak cudownie tutaj co dzień mija czas.
Do przedszkola, do przedszkola,
o tym już od rana marzy każdy z nas.

Słowami tej piosenki rozpoczynamy każdy dzień . Nasza grupa to 25 dzieci. Bardzo lubimy spędzać razem czas na wspólnych zabawach, śpiewaniu piosenek oraz rysowaniu. O każdej porze roku lubimy przebywać na świeżym powietrzu, nasze panie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, gdy my wesoło się bawimy. Chętnie bierzemy udział w licznych konkursach i przedstawieniach. Jesteśmy grupą roztańczoną i rozśpiewaną. Lubimy książki, które nam są czytane. W przedszkolu czujemy się jak jedna wielka przedszkolna rodzinka.

Nauczyciele w grupie III:

mgr Bożena Ziółkowska

mgr Marzena Churba

Grupa IV

Hej ! To my ,,Pszczółki’’- grupa IV ,,zerowa’’. Mamy 6 lat i wkrótce będziemy uczęszczać do szkoły. Znamy się już bardzo długo, ponieważ swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęliśmy w wieku 3 lat. W tym roku szkolnym dołączyli do nas dwaj nowi koledzy i trzy nowe koleżanki.

A dlaczego nazywamy się ,,Pszczółki’’?

Pszczoły żyją w rodzinach i my tworzymy taką przedszkolną rodzinkę!

W naszej sali jest jak w ulu – ciągły ruch i gwar.

Pszczoły są symbolem porządku, pilności i pracowitości.

I my staramy się być pilni i pracowici jak pszczółki. Przy wykonywaniu swojej pracy jesteśmy dokładni i wytrwali. Bardzo lubimy rysować, malować i wycinać, poznawać literki, liczyć śpiewać i brać udział w zawodach. Czy wiecie, że pszczoły lubią tańczyć? Wykonują taniec okrągły, czyszczący, masażowy i taniec radości.

W ten sposób te owady porozumiewają się. My oczywiście najchętniej wykonujemy taniec radości. Wszystkie zabawy ruchowe i taneczne sprawiają nam dużo radości.

Pszczółki z grupy IV serdecznie wszystkich pozdrawiają!

Nauczyciele w grupie IV:

mgr Małgorzata Chodorowska

mgr Ewa Rak

Grupa V

Grupa V liczy 25 dzieci. Dzieci z tej grupy to starszaki, które już trzeci rok chodzą do naszego przedszkola. Grupa jest bardzo radosna i chętna do wspólnej zabawy. Z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w przedszkolu. Dzieci lubią tańczyć, śpiewać i bawić się. Każdego dnia poszerzają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.Uwielbiają zabawy darami  Froebla, oraz zabawy ruchowe ze śpiewem oraz zabawy w kodowanie.W przedszkolu nie mają czasu na nudę.

,,Z uśmiechem na twarzy,

Biegnę do przedszkola ,

żeby się pobawić!

Siadam przy stoliku,

Razem z kolegami,

Pilnie się uczymy ,

z naszymi Paniami.

Gdy czas na zabawę,

chętnie się bawimy.

I powiem Wam w sekrecie,

że moje przedszkole,

jest najlepsze na świecie!

Nauczyciele w grupie V:

mgr Bogumiła Tokarzewska

mgr Marzena Churba

Grupa VI

My jesteśmy grupa VI – dzielne przedszkolaki.

Do przedszkola chętnie chodzimy i szybko się uczymy.

Choć dopiero kilka lat mamy to Kodeks Przedszkolaka dobrze znamy.

O naszą salę dbamy i zabawki sprzątamy.

Tańczymy, śpiewamy i na instrumentach gramy.

Na dworze chętnie przebywamy

I świeże powietrze noskiem wdychamy.

Grupa VI to grupa dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie i nauce. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się liczyć, pisać, tańczyć, śpiewać i malować. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym i sklepowym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków lego. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Każdy dzień w przedszkolu jest pełen nowych wyzwań i radości.

Nauczyciele w grupie VI:

mgr Patrycja Bujko

mgr Dorota Libera