Galeria
Galeria
Kącik czytelniczy
Galeria
Archiwa
BIP

PIECZENIE CHLEBA

Dzieci najpierw zapoznały się że składnikami potrzebnymi do wyrobienia ciasta, a następnie pomagały przy jego wykonaniu. Po odmierzeniu i wymieszaniu składników ciasto przełożono do foremki i włożono do pieca. Zapach chleba unosił się w całym przedszkolu, a potem była najprzyjemniejsza część – degustacja! Palce lizać!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia, wręczali kwiaty oraz drobne upominki wszystkim dziewczynkom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WERNISAŻ W DOMU KULTURY „MAKI”

7 marca dzieci z grupy V zostały zaproszone do Domu Kultury „Mąki” na otwarcie wystawy plastycznej pt. „Prawda, dobro i piękno w bajkach i baśniach dla dzieci”. Dzieci mogły zaprezentować swoją ulubioną bajkę w formie plastycznej. Podziwiały pracę swoich kolegów i koleżanek, a także miały okazję zaprezentować swoje prace.

 

 

 

 

 

 

 

NASZE EKSPERYMENTY

Dzieci z gr. V ostatnio robiły doświadczenia: „mokry śnieg” i ” wulkan”. Do mokrego śniegu użyliśmy poliakrylanu sodu nazywanym również hydrożelem, ponieważ może pochłonąć znaczne ilości wody i używany jest w produkcji pieluch dla niemowląt. Zrobiliśmy również „śniegowego gniotka” wykorzystując balon. Dużo emocji wywołał u dzieci „wulkan”, do którego wykorzystaliśmy ocet, sodę i barwnik. Następne doświadczenia jeszcze przed nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ DINOZAURA

 24 lutego 2023 roku dzieci w grupie 5 obchodziły Dzień Dinozaura. Obejrzały film edukacyjny na temat dinozaurów, wykonywały zadania z treścią, układały działania matematyczne do nich. Była też parada dinozaurów, segregowanie ze względu na wielkość. Nie zabrakło kodowania, które dzieci opanowały już na medal. Dzieci wykonały taniec z chustami do piosenki o dinozaurach. Z dużym zaangażowaniem tworzyły dinozaury z wykorzystaniem papierowych talerzyków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest „Bal karnawałowy”. Taki bal odbył się w naszym przedszkolu.  Zabawa była wspaniała, były pląsy i tańce. Muzyka, którą znamy i lubimy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WALENTYNKI

14 lutego 2023 roku dzieci w grupie 5 świętowały Walentynki. Wykonały taniec z sercami do piosenki ,,Serduszko puka w rytmie cza-cza,,. Było też sercowe kodowanie na dywanie oraz zadania matematyczne związane tematycznie z dniem walentynek. Dzieci wypowiadały się na temat przyjaźni i miłości do rodziców ,wykonały piękne laurki dla najbliższych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYJAZD DO TEATRU

6 lutego 2023 roku dzieci z naszej grupy pojechały do Centrum Kongresowego UP na przedstawienie pt.,,Dorotka po drugiej stronie tęczy.” Przedstawienie bardzo nam się podobało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Nasza grupa na Święto Babci i Dziadka przygotowała upominki.

Przy składaniu życzeń dzieci pamiętały by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE ,,W Krainie Lodu „.

26 stycznia 2023 roku odwiedziły nas bardzo sympatyczne studentki KUL. Zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy.Z bohaterami bajki dzieci doskonaliły prawidłową mowę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT- PIECZEMY PIERNICZKI

Dzieci z naszej grupy przygotowywały pierniczki na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Z ciasta wycinały foremkami kształty swoich pierniczków, a potem po upieczeniu dekorowały lukrowymi pisakami.

 

 

 

 

 

 

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

 

29 listopada dzieci grypy 5 były w Bibliotece Osiedlowej Bronowice. Pani przeczytała dzieciom książeczkę pt.”Niedźwiedź Wojtek”. Dzieci poznały losy dzielnego niedźwiadka, którego przygarnęli polscy żołnierze.

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada dzieci z grupy 5 obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „puchatym przyjacielem”.

W tym wesołym dniu dzieci czekało wiele atrakcji: była wspólna zabawa z misiami, brały udział w różnych konkursach oraz wykonały pracę plastyczną z własnoręcznie zrobioną farbą czekoladową. Ale był zapach!

 

 

 

 

 

 

WERNISAŻ W DOMU KULTURY „MAKI”

 

 

15 października dzieci z grupy 5 zostały zaproszone do Domu Kultury „Mąki” na otwarcie wystawy plastycznej pt. „Lecą liście, lecą…”

Dzieci mogły również obejrzeć przedstawienie pt. „Idzie zima, chudy nie przetrzyma” w wykonaniu dzieci ze Szkolnego Koła Teatralnego .

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE 

14 listopada dzieci z grupy 5 uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym ,,Dźwięki lasu tropikalnego ,,.

Poznały nazwy instrumentów związanych z Afryką oraz ich brzmienie. Miały możliwość aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez taniec oraz grę na instrumentach perkusyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYJAZD DO TEATRU

 

7 listopada 2022 roku dzieci z grupy 5 pojechały do Centrum Kongresowego UP na przedstawienie pt.,,Ach,ta Pipi,,.

 

 

 

 

 

SZKOŁA DO HYMNU

 

11 listopada 2022 roku o godzinie 11.11 dzieci z grupy 5 odśpiewały hymn Polski w ramach akcji,,Szkoła do hymnu,,.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚĆI

 

9 listopada 2022 roku dzieci z grupy 5 wspólnie z dziećmi z grupy 6 wystąpiły dla młodszych kolegów.

Świętowały w ten sposób rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Była to wspaniała lekcja patriotyzmu w wykonaniu przedszkolaków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego Witamy serdecznie chłopaka każdego

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Ten dzień nasza grupa spędziła na sportowo, były zabawy, zawody sportowe oraz prezenty i słodka niespodzianka dla wszystkich dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ DRZEWA

 

10 października 2022.dzieci w grupie 5 świętowały Dzień Drzewa.

Wysłuchały opowiadania ,wypowiadały się na temat tego ,co drzewo smuci, a co cieszy, było też kodowanie.

Wykonały przestrzenne drzewa. Na świeżym powietrzu dzieci mierzyły obwód drzew, bawiły się liśćmi oraz podziwiały kolory jesieni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO STRAZY POŻARNEJ

 

 

 

22 września 2022 dzieci pojechały na wycieczkę do Straży Pożarnej.

Mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy jaką wykonują. W sali ,,Ognik,, dzieci miały możliwość poznać właściwe zachowanie w czasie zagrożeń i przypomnieć sobie numery alarmowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2022 to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

Dzieci są ważne, każdy to powie. Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Ten dzień w naszej grupie był pełen tańca, zabawy z chustą animacyjną, a magiczna kula spełniała życzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ KROPKI 

 

15 września 2022 roku obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności .

Dzieci spędziły ten dzień bardzo twórczo: tańczyły z chustami w kropki , były kropkowe gry i zabawy, obejrzały film edukacyjny o Kropce oraz tworzyły twórcze prace plastyczne.